Linia sezonowa – Płaczewo

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od 1 lipca 2020 r., (środa)  planowane jest uruchomienie linii sezonowej „P”, obsługującej kąpielisko nad jeziorem w Płaczewie. Kursowanie autobusów tej linii uzależnione będzie warunkami atmosferycznymi stosownymi do korzystania z kąpieliska i plaży oraz zasadami w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – koronowirusa COVID – 19.

 

 

W środkach komunikacji publicznej obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, obowiązek ten dotyczy również przestrzeni publicznej, kiedy nie można zachować dwumetrowej odległości od innych. Kolejnym z ograniczeń jest ilości osób znajdujących się w tym samym czasie w pojeździe, która wynosi 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. W przypadku autobusu przeznaczonego do obsługi linii „PŁACZEWO” jest ok. 40 pasażerów. Prosimy pasażerów o bezwzględne stosowanie się do powyższych zaleceń. W przypadkach stwierdzonych przez obsługę pojazdu, braku zachowania powyższych standardów – przewóz na tej linii nie będzie kontynuowany.

Na linii obowiązują ceny biletów jak na liniach miejskich (normalny – 2,80 zł, ulgowy – 1,40 zł), ważność zachowują bilety miesięczne, kierowca nie prowadzi sprzedaży biletów. Prosimy pasażerów o zaopatrzenie się bilety na przejazd w punktach sprzedaży lub biletomacie. Na linii P prowadzona jest zwyczajowa kontrola biletowa. Osoby korzystające z biletów ulgowych i przejazdów bezpłatnych, prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego prawo do ulgi oraz przejazdów bezpłatnych (uczniowie szkół podstawowych – legitymacja szkolna z adresem zamieszkania lub starogardzka karta bezpłatnego przejazdu.)

Autobusy do Płaczewa odjeżdżać będą z przystanku przy ul. Pomorskiej (po stronie Galerii NEPTUN).

Informacje o kursowaniu linii – dyspozytornia MZK pod numerem telefonu 58 56 230 01 /585623002/601633593

P_Linia Sezonowa_PŁACZEWO