Przywrócenie sprzedaży biletów przez kierowców

Informujemy, że z dniem 8 czerwca 2020 r. przywrócona zostaje sprzedaż biletów  w autobusach przez kierowców starogardzkiej komunikacji miejskiej.

Wprowadzając kolejny etap łagodzenia obostrzeń dotyczących możliwości zakupu biletu u kierowcy, wprowadza się zmiany wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, ale stanowiące także pewien kompromis pomiędzy potrzebą sprzedaży, a konieczną ochroną kierowców przed koronawirusem – stąd decyzja o dalszym wyłączeniu z użytkowania pierwszych drzwi i przestrzeni bezpośrednio przy kabinach kierowców.

W celu zakupu biletu prosimy  o wcześniejsze przygotowanie odliczonej kwoty. Dla ułatwienia transakcji pomniejsza się wydzielone strefy bezpieczeństwa kierowców – udostępniając pasażerom pierwszy rząd siedzeń za kierowcą i przestrzeń pomiędzy nimi. Pasażerowie chcący kupić bilet powinni podchodzić do kabiny kierowcy od środka pojazdu z odliczoną kwotą gotówki.

MZK rekomenduje nabywanie biletów poprzez aplikacje mobilną –  moBiLET, od 1 czerwca istnieje również możliwość nabycia biletu okresowego za pomocą aplikacji.

Przywrócenie sprzedaży biletów w pojazdach od 08.06.2020 r.